• ×

  İlçe Başkanı

  AHMET AKSOY

  Karaköprü

  1977 Şanlıurfa-Bozova doğumlu olan Ahmet AKSOY, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Şuan da Şanlıurfa Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktadır. 2008-2014 yılları arasında Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulu üyeliği ve bir dönem Baro Bşk Yrd. yapmıştır. Siyasi hayatına 2013-2014 yılında Akparti Haliliye Yönetim Kurulu üyeliğiyle başlayan AKSOY, aynı süre zarfında İlçe Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde SKM Başkanlığı yapmıştır. 2014 Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa İl SKM Başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Birçok seçimde il hukukçusu ve avukatı olarak görev almıştır. 2014 yılı Kasım ayından itibaren Akparti Karaköprü İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk sahibidir.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ALİ TEKİN

  Viranşehir

  01.03.1975 Yılında Şanlıurfa/Viranşehir ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Mehmet Akif ERSOY ilk öğretim okulunda okuyup orta öğrenimini Şair Nabi orta okulunda okudu. Daha sonra Enüstri Meslek Lisesi Elektrik elektronik bölümünü bitirdi. Gençlik yılları Refah Partisi Milli Görüş Hareketindeki Faaliyetlerinde bulundu. 1997-2010 yıllarında Davet ve Kardeşlik Vakfı Viranşehir Şubesi Yönetim Kurulunda hizmet verdi. 2010-2014 yıllarında ise Ak Parti İlçe Teşkilatı Sekreterliği Yapmıştır. Önder Viranşehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği 2016 yılından bu yana halen devam etmektedir. Evli 7 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Başkanı

  CANAN ONUR SEYYAR

  Halfeti

  Doğma büyüme Halfetiliyim.Türk kökenliyim.Halfeti merkezde büyüdüm. Ailem geçmişten beri sağ kökenlidir. Babam Anavatan parti başkanlığı yapmıştır.80 lerde ailem ve abilerim büyük baskı yaşadı. Abilerim sağcıyız diye halfeti'deki okullara dahi alınmadı. Köylerde ve Birecik te okudular.Evimiz ve arabamız defelarca saldırıya uğradı ama babam yinede memleketi terketmedi,Ben halfetiden ilk girişte İstanbul hukuku kazandım,aslında dönme niyetim yoktu babamın isteği doğrultusunda döndüm, Ak partiye de , babamın zamanındaki delegeleri girmemi istedi, biz babanla çalıştık, sende bizimle çalışacaksın dediler. Öylece 2003 ten beri Ak parti Halfeti teşkilatında 3 dönem kadın kolları, bir dönem yönetim, bir dönem meclis üyeliği yaptım.Avukatım, aynı zamanda 2012 yılında tarihi harabe haldeki bir konağı satın aldım, 4 yıllık uğraş sonucu orayı turizm işletme belgeli özel sınıf bir tesise çevirdim.Bu yaşıma kadar kazandığım bütün paramı ve yatırımlarımı satıp oraya bağladım. Sırf ilçemde örnek olsun, cesaret olsun, ilçeye bir sahip çıkış olsun istedim.2012 yılında Turizm otelcilik bölümüne kayıt oldum.Üstün başarı ile bitirdim.Kırsal kalkınma yatırımı olan projeden dolayı Türkiyede 2016 yılında yatırım yapan 1000 kadın arasından örnek yatırım olarak ilk üçe girdim ve sayın hanfendi Emine Erdoğan ve Tarım bakanı Faruk Çelik'ten ödül aldım.Turizm gelişmesi için 31.07.2017 Halfeti Turizm ve İşbirliği derneğini kurduk, halen başkanlığına devam etmekteyim.30.12.2017 tarihinden itibaren ilçe başkanı olarak görev yapmaktayım.Teşkilat olarak kan davası başlamak üzere olan iki aileyi barıştırdık.2000 kişilik yenmek verdik.Özellikle CHP kökeninden partimize çok geniş katılımlar olmuştur. Görevimize en iyi şekilde devam etmeye çalışır ve desteklerinizi bekleriz.

 • ×

  İlçe Başkanı

  HALİD ŞİMŞEK

  Ceylanpınar

  AK PARTİ

 • ×

  İlçe Başkanı

  İBRAHİM YILDIK

  Akçakale

  01.01.1972 doğumluyum.İlköğrenimi Dalca köyü ilköğretim okulunu bitirdikten sonra orta ve liseyi Şanlıurfa Gazi lisesinden mezun oldum.Öğrenimi bitirdikten sonra iş hayatına atıldım ve kendime ait şirketimle tarım işi yapmaktayım.2012 yılında yüksek öğretime başladım 2016 yılında İktisadi bilimler işletme ve idarecilik bölümünü bitirdim.Evli ve 4 çocuk babasıyım.İngilizce ve iyi derecede arapça biliyorum.Siyasi hayatıma,2002 yılında Akparti ile siyasete başladım.Tüm ana kademelerde görev aldım.Siyasi ve hukuk işler başkanlığı,teşkilat başkanlığı,skm başkanlığı ve Şu an ilçe başkanlığı görevini yürütüyorum.Aynı zamanda Akçakale ziraat odası başkanıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MAHMUT ÖZYAVUZ

  Harran

  1973 ŞANLIURFA HARRAN DOĞUMLU İLÇE BAŞKANI EVLİ VE 7 ÇOCUK BABASIDIR. LİSE MEZUNU OLAN MAHMUT ÖZYAVUZ BAŞARILI BİR SİYASET ÇİZGİSİ İZLEMİŞ VE 2011 YILINDAN BERİ İLÇE BAŞKANI OLARAK GÖREV ALMIŞTIR. İLÇEDE DENGELİ BİR SİYASET YAPAN ÖZAYVUZ AYNI ZAMANDA HARRAN ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA DA SEÇİLMİŞTİR.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET CANPOLAT

  Haliliye

  1979 yılında Şanlıurfa doğdu. Şanlıurfa da İlk orta ve lise eğitiminden sonra 2001 yılında Harran Üniversitesi Veteriner fakültesinde Yüksek Lisans öğrenimini başarıyla tamamladı. 2002 yılında Askerlik görevini kısa dönem olarak Ankara da gerçekleştirdi. İş yaşamında aile şirketi ile birlikte kuyumculuk ve inşaat sektörünün yanın da uzun yıllar Akredite Veteriner hekim olarak görev yaptı. Mesleği gereği şehir merkezi ve kırsalda saha çalışmalarında bulundu. Siyasi hayatına askerlik dönüşü Ak Parti de başladı. İlk olarak 2004 yılında Ak Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kollarında iki dönem başkan yardımcılığı görevini üstlendi ve daha sonra 2009-2014 tarih aralığında, il yönetimi kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı ve ilçe koordinatörlüğü görevlerinin yanı sıra yerel ve genel seçimler de 3 dönem 2009-2010-2011 yıllarında Seçim koordinasyon merkezlerinde (SKM) başkan yardımcılığının yanı sıra 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yerine getirdi.19 Aralık 2014 yılından itibaren 2 dönemdir Ak Parti Haliliye İlçe Başkanlığı görevini ifa etmektedir. İngilizce bilen Veteriner Hekim Mehmet Canpolat evli ve üç çocuk babasıdır

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET MOĞAL

  Eyyübiye

  1966 yılında Şanlıurfa'da doğdum.42 yıldır Eyyübiye ilçesinde yaşıyorum.Milli gençlik vakfında (MGV) görev almış birisiyim.Refah, Fazilet,Saadet Partilerinin çeşitli kademelerinde görev aldım.Eyyübiye,Şıhmaksut ve Hacıbayram mahalleleri birken iki dönem muhtarlık görevi yaptım.2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin kurucu üyeleri arasına girdim.2004 yılından 2014 yılına kadar Şanlıurfa büyükşehir belediye meclis üyeliği yaptım.Akabinde 2014 yılında Eyyübiye Belediye Başkan aday adayı oldum.Daha sonra üç yıl Ak Parti il yönetim kurulu üyeliği yaptım daha sonra Eyyübiye ilçe yönetim kurulu üyeliğine geçtim.Siyasi ve hukuk işleri başkanlığı görevine getirildim.İlçe başkanımızın istifa etmesi ile vekaleten ilçe başkanlığı görevini yürütmekteyim.Evli ve 7 çocuk babasıyım.iyi derecede Kürtçe ve Arapça biliyorum.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUSTAFA CİDİR

  Hilvan

  Hilvan ilçesinde ikametgah etmekteyim ticaretle uğraşıyorum.Hilvan ilçesi johndeere bayisiyim.ve pamuk biçerdöver hasat makinalarım.var Lise mezunuyum evliyim 3 kız çoçuğum var.

 • ×

  İlçe Başkanı

  SÜLEYMAN DEVECİ

  Bozova

  1973 yılında Şanlıurfa/Bozova kabacık köyünde yedi çocuklu bir ailenin altıncı çocuğu olarak dünyaya geldi.İlkokulu aynı köyde,Orta öğretimini Şanlıurfa imam hatip'de okuduktan sonra 1989'da Urfa Lisesinden mezun oldu.Aynı yıl Anadolu Üniversitesi eczacılık fakültesini kazandım.1996'da üniversiteden mezun oldu.Üniversiteden mezun olduktan sonra kendi ilçesi olan Bozova da serbest eczacı olarak çalışmaya başladı. Fazilet Partisinin kuruluşunda mahkeme kararıyla kapatılmasına kadar(1998/2001)Fazilet Partisi Bozova ilçe başkanlığı görevini yürüttü.Aynı zamanda Emniyet Güçleri Aileleri Dayanışma Derneği Başkanlığı görevi yanında Bozova Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Model uçak kursu sertifikası,Kuran-i Kerim okuma yarışmasın da Urfa birinciliği,Şiir okuma yarışmasın da okul ikinciliği başarıları bulunmaktadır. Hobileri;Şiir,Türk Halk Müziği ve yüzme İngilizce ve Rusça biliyor.Arapça okur-yazar. Halihazırda serbest eczacılık ve çiftçilikle uğraşmaktadır.Bozova da ikamet etmekte. Evli ve bir çocuk babası.